Budowa domu

Kategorie

Wpisy

O serwisie

Każdy dom, aby można było wybudować musi mieć solidny fundament. Na samym początku budowy fundamentów trzeba wykonać ich obrys wyznaczając punkty orientacyjne. Takie punkty wyznaczy nam na działce geodeta. W projekcie budowlanym ustalone są głębokości wykopów pod fundament. Wpływ na taką głębokość ma wiele czynników. Wykop będzie większy jeśli dom będzie posiadał piwnicę. Ma znaczenie także nośność gruntów i poziom na jakim pojawi się woda. Trzeba również brać pod uwagę tak zwaną strefę przemarzania. Biorąc pod uwagę te czynniki można ustalić na jakiej głębokości można będzie kopać fundamenty. W większości miejsc w Polsce taka strefa przemarzania wynosi do jednego metra. Budując dom bez piwnicy zawsze fundament musi się znaleźć poniżej tej strefy przemarzania. parking-modlin.pl

Wybieramy projekt domu

Wybieramy projekt domu Odpowiedni projekt to połowa sukcesu. Każdy powinien czuć się w domu bezpiecznie i znaleźć w nim swoje miejsce. Budowanie domu związane jest z dużym wydatkiem. Samo uzyskanie zezwoleń wymaga nie tylko posiadania dużej ilości pieniędzy, ale też i masy nerwów. Trzeba chodzić od biura do biura i zbierać wszystkie dokumenty. Wybierając odpowiedni dla siebie projekt trzeba wybrać, taki który będzie dla naszej rodziny najbardziej funkcjonalny. Projekty można zamówić przez Internet. Zwykle opłata ta jest mniejsza niż u architekta, ale też trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli zdecydujemy się na gotowy projekt każda zmiana będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami. Wybierając projekt na zamówienie możemy tak go dostosować, aby odpowiadał nam pod każdym względem. Gotowe projekty są tańsze, ale lepiej wybrać projekt indywidualny. Możemy dopasować plan do naszych potrzeb i pozmieniać go tak jak tylko chcemy. Projekty jakie są dostępne w internecie można zamówić już za 1500 złotych. Cena jest rozsądna, ale już nic w takim projekcie nie zmienimy. Zanim projekt zostanie ukończony możemy zlecić jeszcze jakieś poprawki. Jeżeli już otrzymamy pozwolenie na budowę danego budynku nie będziemy mogli zmieniać. Szukając architekta dobrze jest zapytać go, aby pokazał kilka projektów jakie już zrealizował. Od razu można zauważyć, czy zna się na rzeczy. Musi być to osoba solidna i w pełni odpowiedzialna za to co robi.

Coraz bliżej końca- okna i drzwi

Coraz bliżej końca- okna i drzwi Zamontowanie okien i drzwi w nowym domu wiąże się z zakończeniem budowy. W momencie, kiedy montujemy okna i drzwi zewnętrzne widzimy, że budowa domu dobiega końca. Dla inwestora jest to moment, kiedy czuje, ze niebawem będzie mógł zamieszkać z rodziną w swoim wymarzonym domu. Okna i drzwi wiążą się ze sporymi wydatkami. Średnio na dom jednorodzinny potrzeba kwoty około dziesięciu tysięcy na same okna. Drzwi wejściowe mogą kosztować około dwóch trzech tysięcy. Co prawda można kupić tańsze nawet za pięćset złotych, ale nie będą one antywłamaniowe. Dobra stolarka okienna jest na wagę złota. Jeżeli dobrze zostanie wykonana okna przez wiele lat będą ładne i będą nas chronić przez zimnem. Stolarkę okienną powinno się wykonywać dopiero, kiedy zakończymy wszystkie mokre prace wykończeniowe. Budynek powinien być suchy. Wówczas będzie łatwiej zamontować okna i nie pobrudzą się niepotrzebnie. Wybór koloru i rodzaju okien zależy już od konkretnych upodobań właściciela budynku. Najbardziej popularne są jednak okna z białymi lub brązowymi ramami. Mało kto decyduje się na bardziej innowatorskie rozwiązania co do okien i drzwi. Wiele osób wybiera opcje jak najtańsze, aby zminimalizować wydatki związane z budową domu. Nie ma co jednak za bardzo oszczędzać. Dobre okna i drzwi są w cenie i trzeba mieć to na uwadze. Zwykle te najtańsze wykonane są z gorszych jakościowo materiałów i szybciej się niszczą.