Budowa domu

Kategorie

Wpisy

O serwisie

Każdy dom, aby można było wybudować musi mieć solidny fundament. Na samym początku budowy fundamentów trzeba wykonać ich obrys wyznaczając punkty orientacyjne. Takie punkty wyznaczy nam na działce geodeta. W projekcie budowlanym ustalone są głębokości wykopów pod fundament. Wpływ na taką głębokość ma wiele czynników. Wykop będzie większy jeśli dom będzie posiadał piwnicę. Ma znaczenie także nośność gruntów i poziom na jakim pojawi się woda. Trzeba również brać pod uwagę tak zwaną strefę przemarzania. Biorąc pod uwagę te czynniki można ustalić na jakiej głębokości można będzie kopać fundamenty. W większości miejsc w Polsce taka strefa przemarzania wynosi do jednego metra. Budując dom bez piwnicy zawsze fundament musi się znaleźć poniżej tej strefy przemarzania. Firma Hoger produkuje gotowe domy idealne dla deweloperłw mieszkania Gliwice

Wpisy z kategorii Prace wykończeniowe

Coraz bliżej końca

Coraz bliżej końca Po postawieniu ścian i dachu koniec budowy domu jest coraz bliższy. Czwartym etapem budowy domu jest położenie wszystkich instalacji i suchych tynków. Prace jakie należy wykonać na tym etapie budowy domu to wykonanie wszystkich instalacji wewnątrz budynku, ale bez montażu urządzeń. Trzeba w całym domu wykonać tynki i szlicht. Powinniśmy także uporządkować naszą działkę. Trzeba powynosić zbędne elementy, aby zapanował porządek dookoła domu. Jeżeli będziemy grodzić jest to najlepszy moment. Należy także pamiętać, aby zabezpieczyć budowę przed zimą. Koniecznie trzeba pozastawiać otwory drzwiowe i okienne, a także opróżnić wodę z instalacji. Jeżeli zostawimy wodę w rurach od centralnego może zamarznąć i tym samym doprowadzić do popękania rur. Na tym etapie budowy domu będzie nam potrzebna pomoc elektryka, instalatora sanitarnego i gazowego, a także będziemy musieli zatrudnić ekipę, która położy nam tynki i szlicht. Nie możemy zapomnieć również o kominiarzu, aby sprawdził, czy wybudowany komin jest odpowiedni. Nadzór budowlany będzie sprawdzał instalacje, czy są bezpieczne. Sprawdzi także przewody dymowe i wentylacyjne. Jeśli wszystko będzie w porządku da nam wpis do dziennika budowy. Z elektrykiem musimy uzgodnić w jakich miejscach znajdą się gniazdka, a z hydraulikiem, miejsca gdzie będą punkty wody. Jeśli nie będziemy mieć podłączonego gazu odpadnie nam zatrudnienie ekipy, która ten gaz nam podłączy.

Przeprowadzamy się do nowego domu

Przeprowadzamy się do nowego domu Ostatnim etapem budowy domu jest przeprowadzka. W dniu kiedy zaczynamy budowę domu każdy marzy o dniu, kiedy będzie się mógł do niego wprowadzić. Moment ten dla każdego jest bardzo ważnym wydarzeniem. Czekamy całą budowę, kiedy będziemy mogli wejść do domu i zamknąć drzwi. Pierwsza noc w takim nowym domu z pewnością ma znaczenie. Wiele osób całe życie mieszka w bloku i dopiero jak uda im się uzbierać pieniądze decydują się na wybudowanie domu. Dla takich osób, moment, kiedy będą mogli w tym domu zamieszkać jest czymś wyjątkowym. Przy przeprowadzce bardzo ważne jest, aby wybrać dobra firmę, która w bezpieczny sposób przewiezie wszystkie nasze rzeczy do nowego domu. Firma transportowa powinna dać nam gwarancję, że podczas przeprowadzki nic z naszych rzeczy się nie zniszczy. Powinni w odpowiedni sposób zabezpieczyć każdy z przedmiotów. Bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy w czasie przeprowadzki coś ważnego dla nas zaginie, albo zostanie potłuczone. W takich przypadkach dobra firma transportowa da nam za to stosowną rekompensatę. Warto jednak pamiętać, że rzeczy kosztowne, które mają dla nas szczególne znaczenie i są niewielkie lepiej jest przewieźć samochodem. Mając je przy sobie będziemy mieć pewność, ze nic złego się z nimi nie stanie. Wybierajmy dobre i sprawdzone firmy transportowe, które cieszą się nienaganną opinią wśród klientów.

Budowa dobiegła końca

Budowa dobiegła końca Po przejściu przez wszystkie etapy domu możemy się do niego wprowadzić. Już od samego początku budowy domu każdy marzy, aby się ona jak najszybciej zakończyła i aby jak najszybciej można było się do tego domu wprowadzić. W momencie, kiedy budowa zostanie zakończona trzeba zawiadomić o takim zakończeniu budowy i jeśli jest takowa potrzeba złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Taki wniosek składa się w momencie, kiedy chcemy zamieszkać w domu, który nie został do końca wykończony. Trzeba również złożyć wniosek, aby nadano naszemu domowi numer porządkowy, czyli nic innego jak adres. Trzeba będzie się również zameldować i dopiero można się wprowadzać. Obowiązek meldunkowy ma zostać niebawem zniesiony, tak więc ten krok będzie można pominąć. Nadzór budowlany będzie mógł odebrać nasz budynek i uzna, że wszystko zostało wykonane tak jak należy. Jeżeli będziemy się przeprowadzać powinniśmy wybrać dobrą firmę do przeprowadzek. Nie powinniśmy zwracać uwagi tylko na cenę. Może zdarzyć się sytuacje, kiedy firma do przeprowadzek będzie bardzo tania, ale nie zadba w należyty sposób o to, aby zabezpieczyć nasze rzeczy. Trzeba mieć pewność, że podczas transportu nic złego się nie stanie z naszym dobrobytkiem. Firma powinna podpisać z nami umowę, w której będzie informacja co stanie się, kiedy jakaś z naszych rzeczy zostanie uszkodzona z ich winy. Przeprowadzka to ostatni etap, kiedy możemy nie tylko patrzeć na nasz dom, ale w nim zamieszkać.

Elewacja budynku też jest ważna

Elewacja budynku też jest ważna Z zewnątrz nas dom powinien się prezentować równie dobrze jak w środku. Z zewnątrz dom też musi być w odpowiedni sposób pomalowany. Takie zewnętrzne okrycie naszego budynku nosi nazwę elewacji. Jest to etap, który tak naprawdę kończy budowę każdego domu. Elewacja ma za zadanie zabezpieczyć zewnętrzne ściany budynku i ewentualnie go ocieplić. Ściany ociepla się za pomocą styropianu lub wełny mineralnej. Wybór tworzywa zależy od konkretnego właściciela. Ostatnio bardziej popularna staje się wełna mineralna. Jest niepalna, łatwa w położeniu i bardzo dobrze izoluje dom od zimna. Po ociepleniu domu kładzie się tynki elewacyjne. Do wyboru mamy kilka rodzajów takich tynków. Mamy tynki akrylowe, które są odporne na deszcz. Nieco lepsze są tynki silikonowe, które nie przemakają i są odporne na słońce. Takie tynki bardzo mało się brudzą, ale łatwo uszkadzają się podczas dużych mrozów. Do wyboru mamy jeszcze tynki silikatowe. Ze wszystkich najlepiej znoszą opady deszczu i są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatur. Ostatnie z tynków to tynki mineralne. Są odporne na słońce, temperaturę, ale mają też swoje wady. Łatwo się brudzą i łatwo może je uszkodzić nawet deszcz. Po wybudowaniu domu można w nim zamieszkać nawet bez elewacji. W każdej chwili można ją wykonać. Trzeba jedynie w odpowiedni sposób zabezpieczyć wszystkie okna i drzwi.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do przeprowadzki

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do przeprowadzki Przeprowadzając się do nowo wybudowanego domu warto znaleźć dobrą firmę transportową. W momencie, kiedy budowa domu dobiegnie końca będziemy mogli się do niego przeprowadzić. Bardzo ważne, aby wybrać dobrą firmę transportową, która w szybki i bezpieczny sposób przewiezie wszystkie nasze rzeczy w nowe miejsce. W nowym domu zazwyczaj jest więcej pomieszczeń niż w poprzednim i ilość naszych rzeczy bez problemu w nowym domu się zmieści. Szukając dobrej firmy przewozowej zwróćmy uwagę na kilka ważnych rzeczy. Powinniśmy sprawdzić, czy firma bezpłatnie wyceni nam swoje usługi. Możemy wówczas zorientować się ile nas ta przeprowadzka będzie kosztowała. Niektóre firmy są w stanie wypożyczyć nam potrzebne kartony i pudełka, a nawet zapakuje wszystkie nasze wartościowe przedmioty. Ważnym elementem, jest też to czy dana firma demontuje meble i po ich przewiezieniu będzie w stanie nam je na nowo zamontować. To samo jest w przypadku sprzętu AGD. Powinniśmy zwrócić także uwagę na to, czy dana firma transportowa będzie w stanie wyrzucić wszystkie niepotrzebne nam rzeczy. Bardzo często nie chcemy brać starych mebli do nowego domu i coś z nimi wtedy trzeba zrobić. Dobra firma będzie w stanie je za nas wyrzucić. Wiele firm gwarantuje również posprzątanie opuszczanego mieszkania. Co prawda wiąże się to z dodatkową opłatą, ale będziemy mieć gwarancję, że zostawiamy mieszkanie w dobrym stanie i ktoś kto w nim po nas zamieszka nie będzie przerażony bałaganem.