Budowa domu

Kategorie

Wpisy

O serwisie

Każdy dom, aby można było wybudować musi mieć solidny fundament. Na samym początku budowy fundamentów trzeba wykonać ich obrys wyznaczając punkty orientacyjne. Takie punkty wyznaczy nam na działce geodeta. W projekcie budowlanym ustalone są głębokości wykopów pod fundament. Wpływ na taką głębokość ma wiele czynników. Wykop będzie większy jeśli dom będzie posiadał piwnicę. Ma znaczenie także nośność gruntów i poziom na jakim pojawi się woda. Trzeba również brać pod uwagę tak zwaną strefę przemarzania. Biorąc pod uwagę te czynniki można ustalić na jakiej głębokości można będzie kopać fundamenty. W większości miejsc w Polsce taka strefa przemarzania wynosi do jednego metra. Budując dom bez piwnicy zawsze fundament musi się znaleźć poniżej tej strefy przemarzania.

Przeprowadzamy się do nowego domu

Przeprowadzamy się do nowego domu Ostatnim etapem budowy domu jest przeprowadzka. W dniu kiedy zaczynamy budowę domu każdy marzy o dniu, kiedy będzie się mógł do niego wprowadzić. Moment ten dla każdego jest bardzo ważnym wydarzeniem. Czekamy całą budowę, kiedy będziemy mogli wejść do domu i zamknąć drzwi. Pierwsza noc w takim nowym domu z pewnością ma znaczenie. Wiele osób całe życie mieszka w bloku i dopiero jak uda im się uzbierać pieniądze decydują się na wybudowanie domu. Dla takich osób, moment, kiedy będą mogli w tym domu zamieszkać jest czymś wyjątkowym. Przy przeprowadzce bardzo ważne jest, aby wybrać dobra firmę, która w bezpieczny sposób przewiezie wszystkie nasze rzeczy do nowego domu. Firma transportowa powinna dać nam gwarancję, że podczas przeprowadzki nic z naszych rzeczy się nie zniszczy. Powinni w odpowiedni sposób zabezpieczyć każdy z przedmiotów. Bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy w czasie przeprowadzki coś ważnego dla nas zaginie, albo zostanie potłuczone. W takich przypadkach dobra firma transportowa da nam za to stosowną rekompensatę. Warto jednak pamiętać, że rzeczy kosztowne, które mają dla nas szczególne znaczenie i są niewielkie lepiej jest przewieźć samochodem. Mając je przy sobie będziemy mieć pewność, ze nic złego się z nimi nie stanie. Wybierajmy dobre i sprawdzone firmy transportowe, które cieszą się nienaganną opinią wśród klientów.

Budowa dobiegła końca

Budowa dobiegła końca Po przejściu przez wszystkie etapy domu możemy się do niego wprowadzić. Już od samego początku budowy domu każdy marzy, aby się ona jak najszybciej zakończyła i aby jak najszybciej można było się do tego domu wprowadzić. W momencie, kiedy budowa zostanie zakończona trzeba zawiadomić o takim zakończeniu budowy i jeśli jest takowa potrzeba złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Taki wniosek składa się w momencie, kiedy chcemy zamieszkać w domu, który nie został do końca wykończony. Trzeba również złożyć wniosek, aby nadano naszemu domowi numer porządkowy, czyli nic innego jak adres. Trzeba będzie się również zameldować i dopiero można się wprowadzać. Obowiązek meldunkowy ma zostać niebawem zniesiony, tak więc ten krok będzie można pominąć. Nadzór budowlany będzie mógł odebrać nasz budynek i uzna, że wszystko zostało wykonane tak jak należy. Jeżeli będziemy się przeprowadzać powinniśmy wybrać dobrą firmę do przeprowadzek. Nie powinniśmy zwracać uwagi tylko na cenę. Może zdarzyć się sytuacje, kiedy firma do przeprowadzek będzie bardzo tania, ale nie zadba w należyty sposób o to, aby zabezpieczyć nasze rzeczy. Trzeba mieć pewność, że podczas transportu nic złego się nie stanie z naszym dobrobytkiem. Firma powinna podpisać z nami umowę, w której będzie informacja co stanie się, kiedy jakaś z naszych rzeczy zostanie uszkodzona z ich winy. Przeprowadzka to ostatni etap, kiedy możemy nie tylko patrzeć na nasz dom, ale w nim zamieszkać.