Budowa domu

Kategorie

Wpisy

O serwisie

Każdy dom, aby można było wybudować musi mieć solidny fundament. Na samym początku budowy fundamentów trzeba wykonać ich obrys wyznaczając punkty orientacyjne. Takie punkty wyznaczy nam na działce geodeta. W projekcie budowlanym ustalone są głębokości wykopów pod fundament. Wpływ na taką głębokość ma wiele czynników. Wykop będzie większy jeśli dom będzie posiadał piwnicę. Ma znaczenie także nośność gruntów i poziom na jakim pojawi się woda. Trzeba również brać pod uwagę tak zwaną strefę przemarzania. Biorąc pod uwagę te czynniki można ustalić na jakiej głębokości można będzie kopać fundamenty. W większości miejsc w Polsce taka strefa przemarzania wynosi do jednego metra. Budując dom bez piwnicy zawsze fundament musi się znaleźć poniżej tej strefy przemarzania.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do przeprowadzki

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę do przeprowadzki Przeprowadzając się do nowo wybudowanego domu warto znaleźć dobrą firmę transportową. W momencie, kiedy budowa domu dobiegnie końca będziemy mogli się do niego przeprowadzić. Bardzo ważne, aby wybrać dobrą firmę transportową, która w szybki i bezpieczny sposób przewiezie wszystkie nasze rzeczy w nowe miejsce. W nowym domu zazwyczaj jest więcej pomieszczeń niż w poprzednim i ilość naszych rzeczy bez problemu w nowym domu się zmieści. Szukając dobrej firmy przewozowej zwróćmy uwagę na kilka ważnych rzeczy. Powinniśmy sprawdzić, czy firma bezpłatnie wyceni nam swoje usługi. Możemy wówczas zorientować się ile nas ta przeprowadzka będzie kosztowała. Niektóre firmy są w stanie wypożyczyć nam potrzebne kartony i pudełka, a nawet zapakuje wszystkie nasze wartościowe przedmioty. Ważnym elementem, jest też to czy dana firma demontuje meble i po ich przewiezieniu będzie w stanie nam je na nowo zamontować. To samo jest w przypadku sprzętu AGD. Powinniśmy zwrócić także uwagę na to, czy dana firma transportowa będzie w stanie wyrzucić wszystkie niepotrzebne nam rzeczy. Bardzo często nie chcemy brać starych mebli do nowego domu i coś z nimi wtedy trzeba zrobić. Dobra firma będzie w stanie je za nas wyrzucić. Wiele firm gwarantuje również posprzątanie opuszczanego mieszkania. Co prawda wiąże się to z dodatkową opłatą, ale będziemy mieć gwarancję, że zostawiamy mieszkanie w dobrym stanie i ktoś kto w nim po nas zamieszka nie będzie przerażony bałaganem.

Wybieramy wykonawców

Wybieramy wykonawców Do wybudowania domu potrzebni są nam wykwalifikowani wykonawcy. Znalezienie rzetelnych i naprawdę godnych zaufania fachowców do wybudowania domu to trudne zadanie. Jest cała masa osób, które chcą zarobić i wcale nie zależy im na tym, aby nasz dom był solidnie i fachowo wykonany. Można znaleźć wiele firm, które zajmują się budową domu pod klucz. Nic nas nie będzie obchodziło. Firma zakupi materiał i sama będzie dbać o to, aby budowa była solidnie wykonana. Należy jednak być czujnym. Wiele firm próbuje oszczędzać na materiałach, jakie zużyją do budowy. Jeżeli zauważą, że inwestor nie zna się na budowie mogą wcisnąć mu gorszy materiał za duże pieniądze. Trzeba uważać i dobrze jest znaleźć osobę, która będzie sprawdzała jakich materiałów używa firma. Nie dajmy się oszukać. Bardzo ważne jest, aby podpisać z taką firmą umowę. Bardzo ważne są też kwoty zaliczek jakie chcą tego typu firmy. Nie można dawać ich zbyt wiele. Firma może wyciągnąć od nas masę pieniędzy, a później opóźniać prace budowlane. Umowę trzeba dokładnie przeczytać, aby nie natknąć się na jakieś koszta, o których nie zostaliśmy poinformowani. Bardzo ważną osobą na budowie jest kierownik budowy. Powinna być to osoba, która zna się na budowie i która jest godna zaufania. Osoba, która będzie budowała nasz dom powinna mieć doświadczenie. Powinna pokazać nam domy jakie już do tej pory postawiła. Dzięki temu będziemy widzieć, czy kierownik zna się na rzeczy.